AZS:UCZELNIA:

W Szatni Akademików podsumowanie sezonu siatkarzy. Przyszłość na razie nieznana

Dwa wygrane mecze w sezonie zasadniczym, komplet porażek w fazie play-out i w efekcie spadek z II ligi – tak w skrócie wyglądał sezon siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Podsumowaliśmy go w Szatni Akademików. Naszym gościem był Jerzy Dalecki, przedstawiciel rady sekcji siatkówki w akademickim klubie. AZS po zajęciu ostatniej pozycji po rundzie zasadniczej, w fazie play-out zmierzył się z Ikarem Legnica. W rywalizacji do trzech wygranych zielonogórzanie byli bez szans. Rywalom na przestrzeni tych gier urwali tylko jednego seta.

Bardzo szkoda, że zespół spadł z II ligi. Na większe podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Na gorąco kilka spostrzeżeń, to nie był łatwy sezon.  Od początku, kiedy staraliśmy się złożyć kadrę zespołu, zatrudnić trenerów, to mieliśmy kilka niespodzianek. Kilku zawodników wycofało się. Później przebieg sezonu był dla nas niekorzystny, przegrywaliśmy szereg spotkań z rzędu.  Efekt taki, jaki widać.

To nie pierwszy spadek akademików z II ligi. Zielonogórzanie w przeszłości sięgali po tzw. „dziką kartę”, wykupując miejsce w lidze centralnej. Pytaliśmy Daleckiego, czy scenariusz się może powtórzyć. Działacz nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Kiedy mogą się rozstrzygać losy przyszłości sekcji?

Myślę, że na najbliższym zebraniu zarządu zostanie temat podjęty i być może jakaś decyzja również.

Cała Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: