UCZELNIA:

UZ stawia na tolerancję i równość

Chcemy żeby każdy czuł się u nas dobrze – to jedno z haseł, które przyświecają władzom oraz pracownikom Uniwersytetu Zielonogórskiego. Żeby faktycznie tak było, jakiś czas temu powołany został nawet pełnomocnik ds. równego traktowania. Funkcję sprawuje prof. Magdalena Steciąg. 

Z jakimi problemami i kiedy można się zgłosić do uczelnianej pełnomocniczki? To tłumaczy Daria Legieta – Drozda z biura promocji UZ.

Jeżeli ktoś zauważy jakieś zachowania dyskryminujące, można to zgłosić do naszej pełnomocniczki. Także w sposób anonimowy. Profesor Steciąg prowadzi także dyżury, w każdą środę przy ulicy Szafrana 2.

Kolejnym krokiem ku równości są też różowe skrzyneczki, czyli szafeczki z artykułami higienicznymi dla osób menstruujących. Obecnie taka skrzyneczka znajduje się niemal w każdym uczelnianym budynku.

Wszystkie te artykuły są bezpłatne. Nie ma też żadnych kodów i kluczyków. Wystarczy kliknąć drzwiczki. Zależy nam, żeby każdy miał równy dostęp do środków higienicznych. 

Więcej o tym co się dzieje na Uniwersytecie Zielonogórskim znajdziecie w naszej audycji “UZ Nawigator”. Program w każdy wtorek o godzinie 13.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00