UCZELNIA:

UZ gospodarzem 74. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego

Uniwersytet Zielonogórski jest ważnym ośrodkiem językoznawczym w Polsce. Dzięki tutejszym wykładowcom zmienił się sposób postrzegania języka –  jest on traktowany jako fakt społeczny, a nie abstrakcyjny twór. Wkład uczelni w naukę został doceniony przez Polskie Towarzystwo Językoznawcze, które spotkało się w Zielonej Górze na swoim 74. zjeździe.

Temat spotkania to „Norma a język i językoznawstwo”. Udział w posiedzeniu bierze prawie 100 językoznawców. To zarówno grono polonistów, jak i znawców filologii obcych. Zielona Góra po raz drugi pełni obowiązki gospodarza zjazdu. Pierwsza konferencja członków PTJ odbyła się tu w 1997 roku.

prof. Marzanna Uździcka, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Obrady otworzył prof. Marian Bugajski, znany w całej Polsce popularyzator poprawnej polszczyzny. Popołudniowe referaty będą wygłaszane równocześnie w trzech sekcjach. Pojawi się na nich m.in. projekt internetowego słownika poprawnej polszczyzny.

prof. Marzanna Uździcka

74. Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego w Zielonej Górze potrwa do 13 września do godziny 14:00. Biuletyn, w którym ukażą się teksty wszystkich wystąpień, zostanie wydany za rok.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: