AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szczypiorniści już w treningu. “Bez pracy nie ma kołaczy” [WIDEO]

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w poniedziałek rozpoczął przygotowania do nowego, pierwszoligowego sezonu. Akademicy szykują się na własnych obiektach. Zajęcia oprócz hali, będą prowadzone również na stadionie i w siłowni.

O początku przygotowań mówi trener zielonogórzan Ireneusz Łuczak.

Cieszę się, bo jest nas dużo. Będę miał 20-osobową kadrę. Mamy obstawioną każdą pozycję. Bez pracy nie ma kołaczy. Chciałbym, żebyśmy wystartowali tak, jak na początku drugiej rundy, żebyśmy na początku sezonu nie zostali w blokach startowych. Zobaczymy, jak będziemy wyglądali po sparingach. Wszystko wyjdzie w praniu.

W zespole nie brakuje nowych graczy. Jednym z nich jest Szymon Matela. Lewoskrzydłowy przychodzi z Chrobrego Głogów.

Będziemy walczyć o jak najwyższe cele. Każdy mecz będziemy chcieli wygrać i w każdym meczu pokazać 110 procent. Miałem okazję już potrenować z chłopakami pod koniec ubiegłego sezonu. Fajna atmosfera jest i myślę, że będzie dobrze.

Są też doświadczeni gracze. Status zawodnika z największym stażem w zespole akademików ma Cyprian Kociszewski.

Bardziej pamiętam to, kiedy zacząłem, a to był 2000 rok. Cały czas Zielona Góra. Póki zdrowie jest i sztab oraz klub chce ze mnie korzystać, to ja chętnie. Jak zbliża się sierpień, to człowiek już nogami przebiera i chce wrócić na parkiet. Każdy z nas dostał w wakacje rozpiskę, żeby przygotować się do tego okresu wspólnego w klubie. Miejmy nadzieję, że każdy popracował i efekty tego będą w sezonie.

Pierwsze kontrolne granie zielonogórzanie mają zaplanowane 13 sierpnia. Liga ruszy 17 września.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X