UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dużo nowości! [WIDEO]

To już tradycja, że w Dzień Dziecka rusza rekrutacja na nowy rok akademicki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na studentów będzie czekać 68 kierunków na 12 wydziałach. Dziewięć kierunków jest zupełnie nowych.

Jednym z nich położnictwo. – Takie są potrzeby rynku – mówi mgr Grażyna Milewska-Wilk.

Nasze studia trwają trzy lata, sześć semestrów. W 2021 roku Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych opublikowała raport, w którym poinformowała, że w naszym regionie jest są 374 położne czynne zawodowo. Przewiduje się duży deficyt.

Nowością są też międzynarodowe stosunki polityczne. W ramach tego kierunku będą dwie specjalności: polityka i gospodarka obszaru Trójmorza oraz informacja i dezinformacja w przestrzeni międzynarodowej.

Nie ma tego typu kierunku w ofercie. Chcemy zapełnić tę lukę. To nowoczesny kierunek dla ludzi ciekawych świata. Młodzież po ostatnich wydarzeniach na świecie – wojnie w Ukrainie i pandemii – wie, że polityka jest wszechobecna, przed którą nie da się uciec. To studiowanie o świecie, a nie o partiach.

W systemie zarówno dziennym, jak i zaocznym będzie odbywać się kształcenie na kierunku inteligentne systemy miejskie.

Absolwent będzie miał pełne kompetencje w zakresie zarządzania miastem, infrastrukturą i systemami miejskimi. Wszystkimi elementami, bez których nie da się wygodnie i zdrowo żyć w mieście.

Nowością jest też kierunek nazwany po prostu – sport. O jego zaletach mówi dr Ewa Skorupka.

Chcemy, aby ta osoba miała dużą wiedzę o fizjologii, biochemii, anatomii, ale była też łącznikiem między lekarzem, fizjoterapeutą, a trenerem.

Uczelnia zachęca też do podjęcia studiów w języku angielskim. Przygotowanych zostanie dziewięć kierunków, w tym nowe – astronomia, ekonomia, zarządzanie i inżynieria produkcji.

Teraz czas na maturzystów, którzy w oczekiwaniu na wyniki matur mogą się już rejestrować. Mówi prof. Barbara Literska, prorektor ds. studenckich UZ.

Do 10 lipca się rejestrujemy, pamiętajmy też o opłacie rekrutacyjnej, bez której nie będzie można brać udziału w rekrutacji. W ramach jednego wydziału można rekrutować się na dwa kierunki, w ramach jednej opłaty. Wpisujcie państwo wszystkie wyniki, jakie macie, a system przeliczy je możliwie jak najbardziej korzystniej. Proszę się nie bać i w razie pytań dzwonić do biura rekrutacji.

Więcej informacji na temat rekrutacji na naszym portalu wZielonej.pl oraz na stronie uczelni w zakładce rekrutacja.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00