UCZELNIA:

Ranking onkologów: zielonogórski lekarz w pierwszej piętnastce

Dr Tomasz Huzarski, wykładowca Katedry Genetyki Klinicznej i Patomorfologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, znalazł się na liście najbardziej wpływowych polskich onkologów. Dorobek lekarza cytowano ponad 4500 razy. To dało mu 15. miejsce w rankingu.

Badacz zajął również trzynastą pozycję pod względem tzw. indeksu Hirscha. To wskaźnik jakości dorobku naukowca, który pokazuje znaczenie jego prac. W przypadku dra Huzarskiego wynosi 35.

Dr Tomasz Huzarski był uczniem innego onkologa i genetyka – prof. Jana Lubińskiego, który z kolei zajął pierwsze miejsce w zestawieniu liczby cytowań.

Listę wpływowych polskich onkologów opracował dział naukowy wydawnictwa Termedia. Podstawą była baza danych Thomson Reuters, która indeksuje kilkanaście tysięcy czasopism, monografii i materiałów konferencyjnych.

Dodajmy, że w styczniu w gronie 100 wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się dwaj zielonogórscy profesorowie: kardiolog Maciej Banach oraz seksuolog Zbigniew Izdebski. Zajęli kolejno 24. i 49. miejsce.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: