UCZELNIA:

O środowisku i klimacie w ujęciu biznesowym

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza studentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych oraz zespoły badawcze do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu CLIMATE-KIC 2016.

Nim jednak o wydarzeniu i konkursie warto wspomnieć, czym jest Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. Jako jednostka uczelniana zajmuje się zarówno wsparciem studentów, ale przede wszystkim połączeniem nauki i biznesu.

mgr Karol Dąbrowski dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa konkursy. O jednym z nich usłyszeliśmy w Akademickim Radiu Index podczas Godziny Rektorskiej.

mgr Karol Dąbrowski dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2016 r. na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (kampus A, budynek A-8, ul. prof. Z. Szafrana 1), w sali nr 213. Początek o godz. 10.00. Spotkanie poprowadzi Tomasz Pająk z Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
10:00 – 10:15 – Climate-KIC 2016 – Wspólnota Wiedzy i Innowacji w zakresie ochrony środowiska/klimatu.
10:15 – 10:45 – ClimateLaunchpad 2016 – Największy europejskie konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych w zakresie ochrony środowiska/klimatu.
10:45 – 11:25 – Acceleration Programme – Program grantowy na badania i wdrażanie innowacyjnych technologii w zakresie ochrony środowiska/klimatu.
11:25 – 11:35 – Programy edukacyjne Climate-KIC – Pioneers into Practice 2016 (program stażowy), The Journey (szkoła letnia dla studentów).

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: