HOTUCZELNIA:

Murale na UZ w komplecie. Odsłonięto trzecie, ostatnie malowidło [WIDEO]

Trzeci i zarazem ostatni już jubileuszowy mural odsłonięty. Za jego lokalizacje przyjęto jedną ze ścian akademika “Vicewersal” na kampusie B przy Alei Wojska Polskiego.

Odsłonięcie malowidła miało podniosły charakter i to w dosłownym znaczeniu. Autorka projektu –  Viktoria Sepska – żeby złożyć podpis na swej pracy, musiała skorzystać z …. podnośnika.  Zdecydowanie bardziej przyziemne były jednak prace nad rysunkiem.

Na początku powstało kilkanaście projektów, rodzina i znajomi pomogła mi wybrać wersję ostateczną. Czyli najlepszą. Ogólnie pierwsza wersja tego projektu była czarno – biała. Dopiero później doszedł kolor Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Czyli kolor niebieski. Okazuje się, że uczelnia nie zamierza poprzestać tylko na trzech malowidłach. W planach jest przyozdobienie kolejnych ścian. I to nie tylko uniwersyteckich.

Zielona Góra jest dużym miastem. Takich miejsc możemy szukać. Zresztą, cały czas pojawiają się nowe murale. W naszym mieście. W różnych miejscach. Choć myślę, że głównie w otoczeniu uniwersyteckim powinno to być realizowane. Ale być może będziemy także w całym mieście to realizować. I to zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. 

Póki co uniwersyteckie murale można jednak oglądać w trzech miejscach. Na budynku przy Energetyków, na kampusie A oraz B.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: