UCZELNIA:

Luty był miesiącem architektury. Poznajcie absolwentkę extra

Znamy kolejnego Absolwenta Extra. Tym razem ten tytuł przypadł Agacie Boruszewskiej. Absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury i Inżynierii Środowiska otrzymała go  w lutym.

Jaka sama mówi studia na Uniwersytecie Zielonogórskim wybrała bardzo spontanicznie. Początkowo celowała w inne ośrodki akademickie, jednak po wielu polecaniach zdecydowała się na architekturę w Zielonej Górze. Praca magisterska absolwentki extra dotyczyła Planetarium im. Marii Kunic w Świdnicy.

Uznałam, że dobrym pomysłem będzie zadedykowanie tego obiektu Marii Kunic, która się wywodzie ze Świdnicy i była astronomką. Stwierdziłam, że Planetarium będzie idealnym obiektem, będzie wiązało się z Marią Kunic z jej dokonaniami,

 

Swoją pracę magisterską pisała bardzo skrupulatnie. Agata brała udział także w konkursie “Drewno w Architekturze” tworząc parametryczną konstrukcje. W trakcie studiów nasz gość działał również w kołach naukowych. Obecnie Agata pracuje w biurze projektowym.

Biuro w którym aktualnie pracuje jest wielobranżowe. Miałam okazje poznać wszystkie tajniki wielu branż nie tylko architektury. W takiej pracy uczymy się wszystkiego od nowa, pracując w biurze zapoznaje się z dokumentacją techniczną. Brałem też udział w projektach wnętrz oraz projektach telekomunikacyjnych.

 

Absolwentka Extra nie mówi jeszcze o swoich planach na przyszłość, teraz swoją karierę chcę rozwijać w obecnym miejscu pracy.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00