LUBUSKIE:UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Idzie nowe. UZ rusza z nową kampanią i… logotypem! [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski idzie z duchem czasu i rusza z nowym logotypem. Nowy uproszczony znak graficzny składa się z dwóch liter – u oraz z. Pierwsza z nich połączona została z symbolem wykrzyknika. 

Ma to wskazywać na dynamiczność i energię nowoczesności naszej uczelni. Mówi Małgorzata Ratajczak – Gulba, kierownik biura promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Za taką uczelnię się uważamy. Mamy szeroki wachlarz kierunków studiów, ponad 60. Są to kierunki z różnych dziedzin. Jesteśmy uniwersytetem klasycznym, a mamy też kierunki techniczne. Stąd ten wyróżnik na tle innych uczelni.  

Małgorzata Ratajczak – Gulba zdradza również szatę kolorystyczną nowego logotypu.

Litera u nawiązuje kolorystyką do orła, z naszego tradycyjnego logo. Natomiast z jest kolorem ostrym, wyróżniającym się. Wzywającym do aktywności. 

Nowy logotyp będzie można zobaczyć między innymi na wszelkiego rodzaju materiałach promujących naszą uczelnię. A te pojawią się już niebawem, Uniwersytet Zielonogórski rusza bowiem z nową kampanią promocyjną. Jej twarzami są studenci. Co ważne – dotychczasowe logo naszej uczelni, z orłem w tle, nadal jest oficjalnym znakiem UZ i będzie figurować na wszystkich formalnych dokumentach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00