UCZELNIA:

Atrakcji jak zwykle nie zabraknie! Co w tym roku na Festiwalu Nauki UZ?

„Nauka – biletem do przyszłości” – autentyczność tego hasła udowodni w czerwcu Uniwersytet Zielonogórski podczas 15. Festiwalu Nauki, który odbędzie się w niedzielę i poniedziałek 10 i 11 czerwca.

Tradycyjnie uczelnia otwiera się na wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i nie tylko. W niedzielę centrum wydarzeń będzie stadion uniwersytecki przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek Uniwersytet Zielonogórski odwiedzą natomiast przedszkolaki i uczniowie szkół.

Przybliżamy naukę mieszkańcom naszego miasta, a dokładnie uczniom i przedszkolakom. Poniedziałek stał się tradycją, kiedy przychodzą do nas grupy zorganizowane – grupy przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, średnich. Dla nich są przygotowane warsztaty, pokazy, ćwiczenia. Jest w czym wybierać. Zapisy są do 6 czerwca na stronie festiwalu.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji UZ

Nieodzownym elementem Festiwalu Nauki jest Bieg dla Transplantacji, który w tym roku odbędzie się po raz trzeci. Bieg w niedzielę o 10:30. Start i meta na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego.

Zapisy odbywają się również drogą elektroniczną, do 3 czerwca. W dniu biegu, jeśli będzie wolne miejsce, to też będzie można się zapisać. Bieg będzie płatny – 10 zł, symboliczna cegiełka. Zbieramy pieniądze dla dziewczynek po przeszczepieniach – Martynki i Ani. Chcemy wspomóc ich dalsze leczenie. To bieg rodzinny, który odbędzie się na dystansie 6 km. Wystartować mogą osoby, które ukończyły 14. rok życia.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji UZ

Jeszcze więcej informacji o 15. Festiwalu Nauki Uniwersytetu Zielonogórskiego na stronie fn.uz.zgora.pl.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: