UCZELNIA:

Rzepicha, Piast i Ziemowit będą remontowane

Akademiki na Kampusie A idą do remontu. Uniwersytet Zielonogórski otrzymał dofinansowanie na przebudowę i termomodernizację Rzepichy. 7,5 mln zł dofinansowania pochodzi ze środków budżetowych. Ponadto za pieniądze unijne powstanie tam winda.

Uczelnia ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego (w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) otrzyma 440 tys. zł na wbudowanie szybu windowego i montaż windy dostosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt remontu Rzepichy wynosi 10 mln zł.

Budynek został wybudowany w 1964 roku. Studenci mieszkają na I, II i III piętrze, parter to pomieszczenia Parlamentu Studenckiego, pokoje gościnne i biuro kierownika DS-u, a w piwnicy znajdują się pomieszczenia gospodarcze i konserwatorskie. Przebudowie podlegać będą trzy górne kondygnacje budynku. Zlikwidowane zostaną wszystkie wspólne kuchnie czy łazienki. W wyniku przebudowy powstanie 60 segmentów mieszkalnych (po 20 na każdym piętrze) składających się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego i łazienki, w których można będzie zakwaterować 179 studentów. Akademik Rzepicha będzie kolejnym Domem Studenta, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie wbudowana tam winda, która ułatwi przemieszanie się. Dodatkowo powstaną pomieszczenia wspólne takie jak pralnie czy suszarnie. Cały budynek zostanie poddany termomodernizacji. Prace remontowe mają się rozpocząć po zakończeniu procedury przetargowej. Budynek ma być oddany do użytku do końca tego roku.

Dwa kolejne akademiki mieszczące się na Kampusie A również w najbliższym czasie będą remontowane. Mowa o Piaście i Ziemowicie, które mają przejść termomodernizację. Zostaną dobudowane windy wraz z podjazdami dla niepełnosprawnych. Wymienione zostaną też okna. Koszt modernizacji obydwu budynków szacowany jest na łączną kwotę 3,8 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z obligacji. Przetargi zostaną ogłoszone pod koniec tego roku. Prace planowane są na 2022 rok.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: