AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Akademiczki rozpoczęły od porażki [WIDEO]

W Zielonej Górze rozpoczął się barażowy turniej półfinałowy o awans II ligi siatkarek. Gospodynie w pierwszym swoim meczu musiały uznać wyższość rywalek.

Grupa Polcontrol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrała z Płomieniem Sosnowiec 1:3. Pierwszy set padł łupem rywalek na przewagi 27:25. Drugą odsłonę także wygrały sosnowiczanki 25:20. Gdy wydawało się, że przyjezdne zmierzają po triumf bez straty seta zdecydowanie lepiej grać zaczęły akademiczki. Efekt to wygrana AZS-u w trzeciej partii 25:23. Czwarty set też długo przebiegał pod dyktando zielonogórzanek. Tym razem jednak podopieczne Jakuba Czarneckiego zepsuły końcówkę, seryjnie oddając ostatnie punkty. Płomień wygrał czwartą partię 25:20 i cały mecz 3:1.

W sobotę, drugiego dnia zmagań akademiczki zmierzą się z Sobieskim Oława, który w pierwszym swoim meczu bez straty seta pokonał Volley Krapkowice. Mecze rozgrywane są w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana.