UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Akademiccy mistrzowie gry: CS, HS, FIFA i LOL!

Kto podczas sesji nie grał w gry na konsoli lub komputerze? Teraz będzie okazja powtórzyć rundę, ale w gronie innych studentów i z nutą rywalizacji.

Europejskie Forum Studentów AEGEE organizuje turniej gier – E-SPORT MASTER. Podczas dwóch dni studenci będą mogli zagrać w cztery gry. Pojawi się strzelanka, strategiczna karcianka, sportowa drużynówka i coś dla fanów fantastycznych i magicznych światów. O szczegółach opowiedzieli Konrad Sitarski i Mateusz Jopek z AEGEE.

– To jest turniej coraz to potężniejszej dziedziny i w Polsce, i na świecie tzw. e-sportu, czyli wszystkiego, co związane jest z grany komputerowymi, w których można rywalizować między sobą. My będziemy grali głównie w Counter-Strike: Global Offensive, czyli strzelanka pierwszoosobowa, grę MOBA League of Legends, Hearthstone gre karcianą oraz FIFĘ 2017. – mówił Mateusz Jopek.

FIFA 2017 to najnowsza edycja gry, która przeznaczona jest dla prawdziwych fanów piłki nożnej, którzy mogą wybrać swoją ulubioną drużynę, stworzyć własną i w grze solo nauczyć się również, jak być dobrym menagerem klubu. Natomiast League of Legends od kilku lat zyskuje na popularności wśród miłośników gier osadzonych w świecie fantasy.

– FIFA to piłka nożna, czyli każdy wybiera swoje ulubione zespoły, gdzie może stanąć w szranki z przeciwnikiem jeden na jednego. To taki męski pojedynek. – mówił Mateusz Jopek.

– League of Legends – gra polega na tym, że wybiera się bohatera animowanego i ustawia się na jednej z trzech linii. Jest środkowa linią, jest dolna linia i górna linia. Na górnej zazwyczaj chodzi się postaciami, które są odporne na obrażenia fizyczne i magiczne, czyli takie, które długo wytrzymają podczas walki. Na środkowej linii chodzą postacie, które zadają bardzo duży zazwyczaj DMG – obrażenia magiczne, czasem też fizyczne, tylko że mniej. Na dolnej linii skupiają się postacie, które zadają obrażenia fizyczne. – dodaje Konrad Sitarski.

Counter-Strike to strzelanka, która w Polsce zyskała gro fanów, którzy są wierni tzw. CS’owi od 1999 roku. Wersji i edycji było wiele m.in. 1.6, czy też zero lub GO. Wiadomo na pewno, że każda z nich ma swoich odbiorców, co widać po streamach znajdujących się na różnorodnych stronach.

– Counter-Strike to jest tzw. strzelanka pierwszoosobowa. Obecnie mamy wypuszczoną edycję najpopularniejszą – Global Offensive. Wszystko zaczynało się już dużo, dużo lat wcześniej, bo od gry Half-Life. Na czym polega rywalizacja? Jest to rywalizacja 5 osób w jednej drużynie na 5 osób w drugiej, gdzie na początku jedni są antyterrorystami, a po pewnej ilości rund przenoszą się na stronę terrorystów. Gra polega na tym, że trzeba podłożyć bombę, ewentualnie zabić wszystkich przeciwników lub ją rozbroić i dokonać tego samego. – przybliżył Mateusz Jopek.

Ostatnią grą, którą zaproponowali organizatorzy jest strategiczna karcianka – Hearthstone, która od 2014 roku funkcjonowała na komputerach.

– Myślę, że to jest najmniej popularna gra wśród tych, które będziemy mieli na turnieju. To jest gra typowo strategiczna, trzeba dużo myśleć, dużo kombinować. To jest karcianka i też się nią gra 1 na 1. Ma się do dyspozycji określoną liczbę kart i każda z nich coś robi. – zdradził Konrad Sitarski.

Turniej AEGEE E-SPORTS MASTER trwać będzie 18 i 19 marca w auli głównej przy ulicy Szafrana. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/270642870035633.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: