UCZELNIA:

3700 potencjalnych lekarzy, triumfuje też logistyka i prawo [REKRUTACJA 2017]

Dobiega końca pierwszy nabór na Uniwersytet Zielonogórski. Wstępne wyniki poznamy już jutro, 12 lipca. Od tego momentu wszyscy zakwalifikowani do przyjęcia i ci z list rezerwowych mają czas na potwierdzenie woli studiowania. Zależnie od kierunku są jednak pewne różnice.

Na uczelni trwają jeszcze egzaminy wstępne na kierunki artystyczne. Dane o naborze są więc nadal orientacyjne. Dotychczasowy przebieg rekrutacji ocenia rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego, Ewa Sapeńko:

Na razie jesteśmy zadowoleni z tegorocznej rekrutacji. Przebiegła ona bardzo pozytywnie. Zaskoczeniem dla nas był kierunek lekarski, ponieważ po raz trzeci prowadzimy na niego nabór. Za pierwszym i za drugim razem mieliśmy po ok. 30 osób na jedno miejsce. W tym roku na 60 miejsc zgłosiło się prawie 3700 osób. Wynika to z tego, że kandydaci na medycynę składają dokumenty na chyba wszystkie uczelnie, które ten kierunek prowadzą.Ewa Sapeńko

Na kierunek lekarski nie obowiązuje drugi nabór. Ostateczne wyniki pojawią się 29 września.

Popularnością cieszyła się też logistyka, prawo, budownictwo, filologia angielska oraz kierunki na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Jakie formalności muszą teraz spełnić kandydaci?

Teraz te osoby, które zarejestrowały się do 8 lipca, powinny złożyć dokumenty. Dokumenty są przyjmowane od 13 do 17 lipca, natomiast na kierunek lekarski – od 14 do 17 lipca. Na kierunku lekarskim, jeśli limit nie zostanie wypełniony, uruchomiona zostanie lista rezerwowa. Z tej listy kandydaci wchodzą z automatu. W przypadku pozostałych kierunków lista rezerwowa będzie publikowana tylko dwa razy.  Ewa Sapeńko

Listy przyjętych na studia inne niż lekarskie poznamy 27 lipca. Wtedy będzie także wiadomo, na które kierunki uruchomiono drugi nabór. Rejestracja na niego potrwa do 16 września.

Tegoroczna rekrutacja na Uniwersytet Zielonogórski dotyczy również przyszłego wydziału zamiejscowego w Sulechowie. Łącznie daje to ponad 70 kierunków w ofercie studiów. Nowością w Sulechowie będzie kierunek żywienie człowieka i dietoterapia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00