ROZMOWA NA 96 FM:

Zbierają maskotki. 1 czerwca rozdadzą je w szpitalu

Był Festyn Bociana, teraz czas na akcję Pluszak. Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego szykuje się do kolejnego wydarzenia o charakterze pomocowym.

1 czerwca, czyli dzień dziecka, to jeden z ulubionych dni w roku dla naszych pociech. Niestety nie wszystkie dzieci tego dnia, mogą się bawić i celebrować swoje święto. Tym, które przebywają akurat w szpitalu, choć trochę chce umilić ten dzień stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego, które już teraz prowadzi zbiórkę maskotek. Te trafią do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

1 czerwca będziemy rozdawać pluszaki. Postaramy się też kupić jakieś zabawki. To moja ulubiona akcja, jest mi bardzo bliska. Sam byłem w szpitalu i wiem, co odczuwają dzieciaki. Nie tylko dajemy im maskotki, ale też staramy się je pocieszać. Mówimy, że to nie jest tak na zawsze. 1 czerwca jest im bardzo przykro, gdy one są w szpitalu, a dookoła odbywa się wiele eventów z okazji tego dnia.Rafał Jaszczyński

Maskotki już teraz można przynosić do stowarzyszenia.

Proszę przynieść je na basen przy ul. Wyspiańskiego 17, z naciskiem na nowe pluszaki. Takie są wytyczne ze szpitala, żeby to nie były używane pluszaki. Będziemy bardzo wdzięczni, a także same dzieciaki będą wdzięczne. Naprawdę to daje dużo uśmiechu.Rafał Jaszczyński

O innych akcjach stowarzyszenia, jak i szerzej o działalności charytatywnej w całym programie Rozmowa na 96 FM, który do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00