ROZMOWA NA 96 FM:ŻUŻEL:

Silniki odpalone! Na razie jednak tylko w parkingu. Za 10 dni na tor?!

Co słychać w Falubazie u progu, jakkolwiek to brzmi w drugiej połowie maja, nowego sezonu? O tym mówił w Rozmowie na 96 FM Piotr Żyto.

Czekamy już dosyć długo, żeby w końcu ruszyć – powiedział na naszej antenie szkoleniowiec Falubazu.

29 maja mamy zaplanowane treningi. Tor już przygotowaliśmy, czekamy na zgodę i będziemy mogli jeździć. Odpalają się motocykle w parkingu. Jakieś regulacje są tam wykonywane i silniki, które wsadzane są do ram, muszą być odpalone.

Dobiega końca dwutygodniowa kwarantanna dla żużlowców zagranicznych. Potem wszyscy zaangażowani w projekt pod nazwą „PGE Ekstraliga 2020” zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

Lindbaeck i Kvech mieszkają w ośrodku w Kołatce, tam jest woda, dużo zieleni i świeżego powietrza. Oni są bez mechaników. Vaculik i Jepsen Jensen przyjechali z mechanikami, więc na pewno jest im raźniej. To ciężki okres dla nich i dla nas wszystkich. Czekamy na te badania, które będziemy mieli 25 maja.

Po dwóch dobach powinny być wyniki i wtedy okaże się, czy wszyscy będą mogli rozpocząć treningi. Regulamin zakłada pierwsze jazdy 29 maja. PGE Ekstraliga ma wystartować dwa tygodnie później. Więcej o przygotowaniach w całej Rozmowie na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: