ROZMOWA NA 96 FM:

Sapa: 80% słyszało słowo budżet obywatelski, a 40% się orientuje

– Wychodzenie do ludzi, rozmowa dają znakomity przekaz – podsumowuje działania związane z informowaniem o budżecie obywatelskim Robert Sapa. Platforma Obywatelska, której Sapa jest radnym, jako pierwsza wyszła do mieszkańców w ramach tzw. posterunków obywatelskich.

Akcja zakończy się w przyszłym tygodniu, bo ostatni tydzień września, to też ostatni dzwonek na zgłaszanie propozycji do budżetu obywatelskiego. Jakie są wnioski ze spotkań z mieszkańcami? Sapa dzielił się nimi w Rozmowie na 96 FM.

Dowiadujemy się, że przynajmniej 80% osób słyszało słowo „budżet obywatelski”, a jakieś 40% się orientuje. Tak naprawdę znamienita większość ludzi nie rozumieją, jaki jest to mechanizm, jak zrobić, żeby oni byli podmiotem w tej sprawie. Strasznie ubolewam, że inni radni nie uczestniczyli w ten sposób. Szkoda, że nie ma plakatów z miasta, bo my wywiesiliśmy jako Platforma Obywatelska. Rozdaliśmy też parę tysięcy ulotek.Robert Sapa

Zdaniem Sapy wciąż za mało ludzi wie o budżecie obywatelskim. – Najważniejsza jest rozmowa, a nie ulotki – mówi radny PO. Jakie potrzeby zielonogórzan najczęściej przewijały się w dyskusjach?

Tereny zielone, ławeczki, place zabaw, minisiłownie, czyli elementarne rzeczy. Przeszliśmy też przez Park Piastowski. To było bardzo bogate doświadczenie, gdzie wszyscy mówili o zdegradowanym parku.Robert Sapa

Poniżej cały program Tomasza Misiaka i Rozmowa na 96 FM z radnym Robertem  Sapą.

Rozmowa na 96 FM 22-09

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: