HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Rozmowa na 96 FM dziś z punktu szczepień. Jak należy przygotować się do szczepienia?

Od 350 do 500 osób dziennie szczepionych jest w namiocie obok Centrum Biznesu. Rozmowa na 96 FM dziś z punktu szczepień. Gościem Kai Rostkowskiej był Robert Górski lekarz i miejski radny.

– Zaczynamy około godziny 8:00, a kończymy o 21:00 – mówił o pracy punktu szczepień Robert Górski, który był pytany o dostawy szczepionek do punktów.

To jest różnie, w zależności od tygodnia, od ilości zamówień. Najczęściej największa dostawa jest w poniedziałek. Przyjeżdżają przedstawiciele hurtowni farmaceutycznych, którzy działają na zlecenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i przywożą szczepionki, w specjalnych chłodniach, jak i kartony z akcesoriami do szczepień.

Jak wygląda zainteresowanie zielonogórzan szczepieniami i czy pacjenci przychodzą do punktu z wątpliwościami?

Wydaje mi się, że większość naszych pacjentów jest zdecydowana na szczepienie. Jeżeli mają jakieś wątpliwości, to ogólnie mają pytania, czy mogą się zaszczepić w związku z jakimiś chorobami przewlekłymi. Na szczepienie należy przynieść dowód osobisty, można sobie wydrukować wcześniej w domu formularz, który trzeba uzupełnić. Jeżeli ktoś nie ma możliwości wydrukowania, może go pobrać u nas przy wejściu.

Gość Rozmowy na 96 FM zaapelował na antenie Radia Index, zwłaszcza do osób starszych, aby przychodziły na umówione godziny. Cała audycja z punktu szczepień do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X