ROZMOWA NA 96 FM:

Radny, leśnik o drzewach w mieście

Jaką politykę drzewną powinno przyjąć miasto? Gdzie bez wahania powinno zdecydować się na wycinkę? Na te pytania odpowiadał w Rozmowie na 96 FM Mariusz Rosik. Radny Platformy Obywatelskiej, na co dzień leśniczy.

Temat drzew w Zielonej Górze jest szeroko dyskutowany. Jeszcze więcej mówi się o tym po przejściu orkanu Ksawery, który wyrządził sporo szkód w mieście. Jak rozmawiać z przeciwnikami jakiejkolwiek wycinki w Zielonej Górze? O tym mówił w audycji Tomasza Misiaka radny PO.

 Z tymi ludźmi, przykro to mówić, ale ciężko się z nimi rozmawia. Ja jestem leśnikiem. Przez tyle lat, w których pracuje w lasach państwowych, może nie osobiście, ale wyciąłem miliony drzew. Jeszcze więcej drzew posadziliśmy na to miejsce. Tak samo jest w mieście. Aby coś powstało, musimy w cudzysłowie coś zniszczyć. Jeżeli ma powstać nowa droga, to trzeba wyburzyć dom, wyciąć drzewa, bo cywilizacja się rozwija, żeby nam się lepiej żyło.Mariusz Rosik

Zdaniem radnego Rosika władze miasta nie powinny się wahać i wyciąć wszystkie drzewa oznaczone żółtymi opaskami na ul. Wojska Polskiego.

Od Uniwersytetu Zielonogórskiego aż do wyjazdu z miasta, to są stare drzewa posadzone jeszcze za poprzednich mieszkańców. Większość tych drzew ma pomarańczowe opaski, czyli nadają się do wycięcia. Zostaną pojedyncze. Ja zaproponuje prezydentowi Kubickiemu, żeby się nie bał i wyciął całą aleję od początku do końca. Zróbmy mocny ruch wytnijmy i posadźmy nowe ładne drzewka.Mariusz Rosik

Więcej na ten temat poniżej.

Rozmowa na 96 FM 18-10

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: