ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Politolog UZ o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: Spór jest i będzie. I wiele osób ma w nim swoją rację

Za nami kolejna odsłona “Rozmowy na 96 FM”. Gościem dzisiejszej audycji był dr Piotr Pochyły, politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyskusja kręciła się więc wokół tematów typowo politycznych.

Dużo w tym temacie dzieje się bowiem na płaszczyźnie zarówno lokalnej, jak ogólnopolskiej. Pochyły nie ukrywa, że to ciekawy czas dla politologów.

Nasza polityka krajowa ma teraz także aspekt międzynarodowy. Ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Podobnie jest w kwestii sytuacji na granicy z Białorusią, która wydaje się obecnie nie do rozwiązania. 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego to temat, którym żyje obecnie cała Polska. Pochyły mówi wprost, że spór dotyczący tej kwestii jest i będzie.

Bez względu na to czy ten spór pomiędzy Polską a UE jest realny, czy bardziej wewnątrzwspólnotowy, to będzie to spór angażowany. PiS wie, że jest to paliwo dla opozycji. Sondaże są jakie są, 3/4 widzi korzyści z Unii Europejskiej i chce w niej zostać. Wiele osób ma tu rację, także Jarosław Kaczyński. Który mówi, że do innej UE wstępowaliśmy. 

“Rozmowa na 96 FM” do zobaczenia i usłyszenia od poniedziałku do piątku. Start audycji o 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: