ROZMOWA NA 96 FM:

Pilnie potrzebny prąd? Jak na deptaku, to pomogą… ławki

Ile to razy w ciągu dnia nerwowo szukaliśmy źródła prądu, aby pilnie, choć na chwilę, podładować telefon? Na deptaku z pomocą przyjdą niebawem sprytne ławki.

To pomysł, który zyskał uznanie w budżecie obywatelskim. Sprytne ławki na dniach pojawią się w Zielonej Górze. Będzie możliwość podładowania telefonu, a także połączenia się z internetem. Szczegóły przybliżył w Rozmowie na 96 FM Krzysztof Sikora, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej w zielonogórskim magistracie.

Myślę, że kilka metrów dookoła tej ławki będzie można korzystać swobodnie z Wi-Fi. To jest inwestycja budżetu obywatelskiego, bardzo popularna, która zdobyła sporą ilość głosów. Udało się wybrać wykonawcę. Ławki będą z solarem, będą z brendem zielonogórskim, z Wi-Fi wbudowanym, czyli darmowym internetem, ładowarką. Przy sobie musimy nosić niestety kabel i będzie możliwość podładowania komórki na różny wypadek.Krzysztof Sikora

To element, który nie występuje powszechnie w polskich miastach. Sikora liczy, że ławki, które pojawią się w Zielonej Górze będą dobrze wykorzystywane przez mieszkańców.

Głównie centrum miasta, przy ratuszu, na Niepodległości vis a vis muzeum i jedna ławka przy fontannie na Placu Bohaterów. Spróbujemy rozstrzał zrobić na tyle, na ile pozwalają nam możliwości techniczne. Myślę, że będą one fajnie użytkowane. Jeszcze nie wiemy, jak to zrobimy przy Winobraniu. Spróbujemy tych ławek jednak nie demontować. Jeśli wykonawca będzie oczekiwał, żeby je ze względów bezpieczeństwa przenieść, to będziemy musieli to zrobić. Mam nadzieję, że będą fajnie służyły.Krzysztof Sikora

Cała Rozmowa na 96 FM z Krzysztofem Sikorą poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: