ROZMOWA NA 96 FM:ŻUŻEL:

Patryk Dudek wspomina derby. „Wtedy blisko poznałem Tomasza Golloba…”

W niedzielę kolejny odcinek sagi zwanej Derby Ziemi Lubuskiej. Żużlowa rywalizacja miast z Zielonej Góry i Gorzowa elektryzuje, ale czy tak samo jak przed laty? Swoimi derbowymi wspomnieniami dzielił się w Rozmowie na 96 FM Patryk Dudek.

Żużlowiec Stelmetu Falubazu od 10 lat ściga się w konfrontacji zielonogórsko-gorzowskiej. W pamięci ma jedne ze swoich pierwszych zmagań nad Wartą. W 2009 roku jako obiecujący 17-letni junior wygrał dwa wyścigi, walnie przyczyniając się do zwycięstwa całej drużyny. Działo się wtedy sporo. Na torze i poza nim.

Wtedy bardzo blisko poznałem Tomasza Golloba. Wtedy tam parę słów niekulturalnych poszło w moją stronę. Pamiętam, że w bramie parkingu stanął jakby w mojej obronie Grzegorz Walasek. Zrobiło się duże zamieszanie, tak jakby dwa boksy. Szła ekipa Tomka Golloba do mojego boksu… coś się działo. To pamiętam najbardziej. Wtedy jako młody zawodnik, jeżdżący na motorze poczułem smak derbów. Coś innego niż normalne zawody.Patryk Dudek, żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra

Dziś Dudek z większym dystansem podchodzi do rywalizacji Falubazu ze Stalą. Zdaniem zielonogórzanina derby kiedyś bardziej rozpalały wyobraźnię.

Kiedyś to słowo było bardziej elektryzujące. Teraz chyba troszkę szuka się na siłę wzbudzenia ekscytacji. Może tak mi się wydaje albo już tyle jeżdżę na żużlu i jestem trochę starszy. Wiem, że to wygląda od strony sportowej tak, że to kolejny mecz z kolegami z toru, z którymi będziemy się ścigać. Za dwa dni w Szwecji będziemy kolegami z drużyny, a za kilka dni będziemy rywalizować w Grand Prix. Pod tym względem moje ciśnienie jest stabilne i bez ekscytacji. Trzeba odjechać kolejny dobry mecz i zdobyć punkty, żeby awansować do play-offów. Skupiam się na tym, żeby drużyna odjechała dobre zawody, ja chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów.Patryk Dudek, żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra

Dudek w ostatni weekend w Rosji wspólnie z Bartoszem Zmarzlikiem wywalczył srebrne medale Speedway of Nations. Teraz panowie odłożą biało-czerwone kevlary i przywdzieją klubowe barwy, stając naprzeciwko siebie w niedzielę. Mecz w Zielonej Górze o 19:30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00