ROZMOWA NA 96 FM:SPORT:

“Parkiet szybki, hala świetna”. Od jutra futsal w reprezentacyjnym wydaniu w CRS!

W czwartek rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata w futsalu. W hali CRS, obok gospodarzy Polaków, ujrzymy także reprezentacje: Finlandii, Gruzji i Hiszpanii.

Ci ostatni są zdecydowanym faworytem imprezy. Przyjechali z najliczniejszym sztabem szkoleniowym i jako jedyni zostali zakwaterowani w osobnym hotelu. Hiszpania to drugi zespół światowego rankingu. Na 28. miejscu klasyfikowani są Polacy, trzy „oczka” niżej Finowie i na 41. miejscu Gruzini, którzy też jako ostatni pojawili się w Zielonej Górze.

Dyrektorem turnieju jest Kamil Żeberski z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, który dba o wszystkie reprezentacje narodowe.

Nie mają zastrzeżeń, co do zakwaterowania. Są pod wrażeniem naszej hali. Myślę, że nie było zespołu, który by przyjechał do Zielonej Góry i narzekał na halę CRS.  Jest to piękny, nowoczesny obiekt. Zawodnicy są też zaskoczeni tym, jak szybki jest parkiet. Zdaniem zawodników, to sprzyja grze w futsal i powoduje, że będzie większa dynamika gry.Kamil Żeberski, dyrektor turnieju, LZPN

Awans do dalszej fazy turnieju uzyskają dwie czołowe ekipy turnieju.

Później mamy kolejny etap, tzw. “elite round”, czyli ostatnia, decydująca runda. Tam są znowu cztery grupy. Pierwsze miejsca wychodzą bezpośrednio na mundial, drugie miejsca grają miedzy sobą w barażach, z czego wyłaniamy dwie drużyny. Łącznie, sześć drużyn z Europy awansuje na mistrzostwa świata, siódmą jest gospodarz – Litwa. Stawkę uzupełnią pozostałe zespołu z sześciu konfederacji. Łącznie na mistrzostwach zagrają 24 zespoły. Kamil Żeberski, dyrektor turnieju, LZPN

Mistrzostwa świata odbędą się na Litwie. Droga na nie wiedzie m.in. przez Zieloną Górę. W czwartek, pierwszym meczem turnieju będzie starcie Hiszpanii z Finlandią, które rozpocznie się o 17:00, zaś o 20:00 Polska zagra z Gruzją. Zmagania zakończą się w niedzielę.

Terminarz gier:

czwartek, 24 października:

– 17.00 Hiszpania – Finlandia

– 20.00 Polska – Gruzja

piątek, 25 października:

– 17.00 Gruzja – Hiszpania

– 20.00 Polska – Finlandia

niedziela, 27 października:

– 17.00 Finlandia – Gruzja

– 20.00 Hiszpania – Polska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: