HOTROZMOWA NA 96 FM:

Od poniedziałku nauka w szkołach znów tylko zdalnie. Naczelnik oświaty: Byliśmy na to przygotowani

– Spodziewaliśmy się tego – mówił o stuprocentowym powrocie do zdalnego nauczania Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Wszyscy uczniowie klas 1-3 od poniedziałku będą się uczyć wyłącznie z domu, to efekt lockdownu.

Skorulski podkreślił, że nie ma mowy o zaskoczeniu.

To są rzeczy, które już przerabialiśmy. Tak samo, jak obecną formę nauczania hybrydowego. Wszyscy są gotowi na wprowadzenie zdalnego nauczania, aczkolwiek trudno spodziewać się entuzjazmu. Każda forma odciągania dziecka od szkoły jest formą trudną.

Naczelnik zauważył, że najczęstsze problemy w nauce zdalnej, pod względem technicznym, dotyczą jakości i szybkości internetu.

To akurat zależy w dużej mierze od miejsca zamieszkania. Niektórzy dyrektorzy z tego powodu sygnalizują kłopoty. Generalnie, wszystkie formy pracy zdalnej już przerabialiśmy. Każdy dyrektor ma też wybraną najlepszą dostępną platformę, z jego punktu widzenia najlepszą, jeżeli chodzi o kontakt z dzieckiem.

Skorulski podał także dane na temat szczepień przedstawicieli zielonogórskiej oświaty. Z uprawnionych blisko 2 tys. 900 osób, zaszczepiło się nieco ponad 60 procent.

Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: