HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

M. Pabierowski o rankingu remontu dróg: To była uchwała precedensowa

– Chcieliśmy usprawnić proces remontów małych ulic – mówił dziś Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej w Rozmowie na 96 FM. Na wczorajszej sesji rady miasta nie przeszedł projekt uchwały radnych tego ugrupowania.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej postulowali, by stworzyć tzw. ranking dróg do remontu. Dlaczego?

Właśnie nie ma planu inwestycyjnego i to jest problem. Mówimy o drogach dojazdowych do osiedli, domostw, firm. Drogi, które zgłaszają nam mieszkańcy i pytają, kiedy będzie budowa ich drogi. Często jest odpowiedź z urzędu, że trzeba poczekać. My chcieliśmy to usprawnić, poprzez nadanie odpowiednich kryteriów oceny tych ulic. Te kryteria były bardzo obiektywne.

Pabierowski uważa, że ranking stworzony na podstawie wytycznych sprawiłby, że nie byłoby kontrowersji związanych z remontem dróg. Powołuje się na Bydgoszcz i Stargard. Tam taki ranking funkcjonuje.

Myśmy zaproponowali uchwałę precedensową, która by otworzyła nową jakość w zarządzaniu pieniędzmi miejskimi. Dzisiaj jest tylko informacja – budujemy te drogi. A my pytamy, dlaczego akurat te? Jeżeli mamy kryterium np. stopień degradacji drogi, to nie ocenia tego urzędnik, a osoba z uprawnieniami. Robi się audyt, protokół i wpisuje się stopień degradacji.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na Facebooku Radia Index. Program od poniedziałku do piątku o 9:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: