LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Lubuskie szykuje się do obchodów 30-lecia samorządu

Lekcje obywatelskie w całym województwie, konwent marszałków wszystkich województw i eksponowanie walorów regionu – tak Urząd Marszałkowski zamierza świętować 30-lecie samorządu.

O jubileuszu mówił w Rozmowie na 96 FM Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego. Latem na konwent, którego gospodarzem będzie województwo lubuskie, zjadą marszałkowie z całego kraju.

My zakreśliliśmy już takie trzy spotkania. Jedno odbędzie się w Słubicach i będzie związane ze współpracą polsko-niemiecką oraz funduszami europejskimi. Drugie będzie w Żaganiu i tam chcemy rozmawiać o dziedzictwie kulturowym, bo mamy piękny Zespół Poaugustiański. Chcemy porozmawiać o finansowaniu zabytków i rozwoju kultury, zwłaszcza przez instytucje samorządowe. Trzecie spotkanie chcemy zrobić w Mierzęcinie, na północy i tam pokazać, z czego słynie Lubuskie, zaprezentować nasze produkty.Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego

O jubileuszu mówiła także niedawno w Radiu Index marszałek Elżbieta Anna Polak. Świętowanie ma być skierowane także na młodych ludzi. Stąd lekcje obywatelskie, które mają uświadamiać rolę samorządów.

Samorząd województwa, jeżeli ma plan, strategię i marzenia i konsekwentnie realizuje ten plan, no to są tego efekty. Ważne jest to, żeby się dobrze z ludźmi komunikować. W tym roku będziemy świętować 30-lecie samorządu. Chcemy pokazać jego siłę, pokazać jego moc sprawczą. Pokazać jego realny wpływ na nasze życie, więc będziemy organizować 30 lekcji obywatelskich.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Obecnie zarząd województwa szykuje się do konsultacji nad projektem Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Spotkanie z mieszkańcami zaplanowano m.in. w środę o 11:00 w Sali Dębowej biblioteki Norwida.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: