ROZMOWA NA 96 FM:

Latem powstanie wypożyczalnia rowerów. Dąbrowski: „myślę, że wiele osób się przekona”

Czy jazda miejskimi rowerami ma szansę rozwiązać problem korków na zielonogórskich drogach? Zalety takiego transportu widzi Arkadiusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podkreślił, że wpłynie on korzystnie na płynność ruchu, a także nasze portfele.

To będzie rozwiązanie, które odkorkuje miasto. Widzę, jak rowery miejskie są popularne w innych miastach. Patrząc na Zieloną Górę, w zasadzie centrum jest bardzo skupione i dojazd z jednego do drugiego punktu to nie problem. Myślę więc, że wiele osób się przekona. Zakup roweru to jedna rzecz, później trzeba go serwisować i o niego dbać. Pomysł jest jak najbardziej sprawdzony – nie jesteśmy przecież pionierami w tej dziedzinie. I na pewno to sprawi, że więcej osób będzie korzystało z tego środka lokomocji.Arkadiusz Dąbrowski

Wypożyczalnia miejskich rowerów w Zielonej Górze ma ruszyć latem. W mieście powstanie 36 stacji, na których będzie dostępnych 360 rowerów, w tym 10 rodzinnych i 10 tandemów. Punkty do wypożyczania staną m.in. przy ratuszu, na obu kampusach Uniwersytetu Zielonogórskiego i na osiedlach.

W całej rozmowie również o odwołaniu Krzysztofa Jurgiela z funkcji ministra rolnictwa, finansach z Unii Europejskiej dla Polski oraz pomysłach zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Zielonej Góry.

Rozmowa na 96 FM – Arkadiusz Dąbrowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: