HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Krzysztof Sikora: Pomoc Ukraińcom? Dziś jest inny etap

Jak wygląda pomoc Ukraińcom z punktu widzenia miasta i jak działa Zielonogórski Magazyn Darów dedykowany naszym sąsiadom zza naszej wschodniej granicy? O tym dziś rozmawialiśmy z Krzysztofem Sikorą.

Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. Sikora stwierdził, że dziś sytuacja, jeśli chodzi o pomoc Ukraińcom, w porównaniu do tego, co działo się dwa miesiące temu, bardzo się zmieniła.

Na pewno ta pomoc się zmienia, jest inny etap niż ten początkowy. W lutym mieliśmy sytuacje, ze uchodźcy przyjechali bez niczego. Obowiązki miasta był inne niż dziś. Spora grupa poszła do pracy. W ZGK zatrudniliśmy 40 pan z Ukrainy.

Wolontariusze bardzo często, również na naszej antenie, wspominali o konieczności stworzenia jednego punktu pomocowego. Czy to jest możliwe?

Nie każdy chciał się do razu dogadać. Teraz inni chcą, to drudzy już nie. Powoli przechodzi to w taką śmieszność. W Caritasie jest grupa osób, która wie, gdzie trafić, podobnie jest na Wazów, Dolnej czy Urzędzie Marszałkowskim. nie wiem, czy dziś jest konieczność zbudowania jednego dużego punktu.

W „Rozmowie na 96 FM” także tematy związane z inwestycjami, które będą realizowane przez ZGK. Cała rozmowa u nas, na portalu wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X