ROZMOWA NA 96 FM:

Kończy się miejsce na strefie w Nowym Kisielinie

W ubiegłym tygodniu uroczyście otwarto siedzibę firmy Ideal Automotive. Niebawem w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie pojawi się kolejny zakład. To firma Spinko z Leszna.

Krzysztof Sikora, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej zielonogórskiego magistratu uważa, że jeden duży inwestor pociąga za sobą kolejnych.

Wielokrotnie ja i prezydenci mówili, że pierwszy duży inwestor będzie działał na zasadzie domina i będzie przyciągał kolejnych. Bardzo nas cieszy, że w tej konkurencji z innymi miastami Zielona Góra wygrała i zaprosiła do inwestycji tak znaczącego i ważnego inwestora. Leszno nam się ostatnio sportowo słabo kojarzy, ale pod względem biznesowym myślę, że zacznie się lepiej kojarzyć i rozkręcać.Krzysztof Sikora

Sikora zauważył też owocną współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim. Najpierw w Nowym Kisielinie rozwinięto bazę naukową, a potem zaczęli pojawiać się inwestorzy. Niewiele brakuje do tego, aby na strefie wszystkie działki były zajęte.

Takiego 10-hektarowego inwestora będzie już ciężko zmieścić. Kilka lokalnych firm, które rozpoczęły inwestycje na pierwszych działkach, zagospodarowały te mniejsze. Teraz mamy trzech dużych graczy i dlatego sięgamy już perspektywami do nowych terenów inwestycyjnych, żeby być o parę kroków do przodu, żeby przewidywać to, co się stanie za 3-4 lata. Jak ściągniemy kolejnego inwestora, żeby miał dobre warunki. Park w Kisielinie powstał bodajże w 2010 r. i ten kilkuletni wysiłek dzisiaj przynosi efekty.Krzysztof Sikora

Więcej o inwestycjach w całej Rozmowie na 96 FM Tomasza Misiaka z Krzysztofem Sikorą, która dostępna jest poniżej.

Rozmowa na 96 FM 13-09

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: