ROZMOWA NA 96 FM:

F. Gryko chwali wykonawcę prac w Dolinie Gęśnika. Wiosną koniec prac?

Wiosna przyszłego roku – to wtedy w całości z Doliny Gęśnika będą mogli skorzystać mieszkańcy Zielonej Góry. O postępach prac mówił w Rozmowie na 96 FM Filip Gryko.

Przypomnijmy, pierwszy etap prac zakończył się w ubiegłym roku. Wykonawca tamtych prac zszedł jednak z placu budowy. I do ich dokończenia należało należało wyłonić inną firmę. Inwestycją zajmuje się firma Arman Roboty Ziemne z Żar. Są już pierwsze efekty.

Kończymy drugi etap, tak to nazwaliśmy, ale po prostu kończymy inwestycję. Ten drugi etap to od ulicy Rzeźniczaka, która przecina Dolinę Gęśnika na pół. Pierwszą połowę oddaliśmy w tamtym roku jesienią, a drugą połowę chcemy oddać na wiosnę, może późną wiosną oddać. Tam są różne atrakcje, już widać je powoli. M.in. te siatki, które rozciągane są nad ciekiem wodnym. Dzieci będą mogły się tam bawić.Filip Gryko

Przewodniczący klubu radnych Zielona Razem chwali obecnego wykonawcę.

Wykonawca około 5 mln zł wygrał przetarg. Było 3-4 chętnych. Niektóre oferty były o kilka milionów droższe. Cieszę się, że te prace postępują dość energiczne. Myślałem, że wykonawca się “zepnie” na wiosnę, a tu się okazuje, że on jesienią część rzeczy stara się wykonać. Widać to, że coraz więcej rzeczy jest robionych i prace postępują.Filip Gryko

Powstał już drewniany most. W planie jest także miejsce do plażowania, a także miejsca do piknikowania. Będzie także wydzielona przestrzeń na ognisko. Więcej o tej inwestycji, jak również o parkingu przy Palmiarni Zielonogórskiej oraz o przygotowaniach do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze w całej Rozmowie na 96 FM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X