ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:

Dziś informatyk może pomóc nawet lekarzowi. Przekonaj się w dniu otwartym Wydziału Informatyki

35 pokazów i wykładów, prezentacja oferty czterech kierunków studiów, ponad 800 chętnych uczestników. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczny dzień otwarty na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Wydarzenie pokaże, jaka przyszłość czeka absolwentów studiów związanych z np. z technologiami informacyjnymi.

Na wydziale można studiować m.in. automatykę i robotykę oraz informatykę. Prowadzone są na nim również badania naukowe, chociażby w zakresie elektromobilności i telemedycyny.

Powiem szczerze – nawet w piątek miałem spotkanie z jednym z ordynatorów szpitali w naszym województwie. Jest zainteresowany podjęciem współpracy w formie medycyny elektronicznej. Ma ona polegać na tym, że konsultacje medyczne będą robione zdalnie, przez systemy wideokonferencyjne. Także obszarów zastosowań dla informatyki jest potwornie dużo. Praktycznie każdy obszar życia z informatyką się spotyka, w związku z tym mamy bardzo dużo chętnych na studia. Wiele osób chce się zaangażować zawodowo w tym obszarze. Taki jest rynek w chwili obecnej.prof. Marcin Mrugalski, dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

Wydział Informatyki ma już ponad 50 lat, ale nie przeszkadza to w jego rozwoju – uważa prof. Mrugalski.

Ten „50-latek” jest ciągle młody, nie jest zgryźliwy. Dużo było wyzwań w okresie ostatnich czterech lat. Na pewno udało nam się odbudować silną pozycję w obszarze edukacyjnym. Również w obszarze naukowym mamy duże osiągnięcia. Kluczowym wyzwaniem w nadchodzących dwóch, trzech latach jest przystosowanie się do zmian wynikających z ustawy o szkolnictwie wyższym. Szczególnie w obszarze naukowym – musimy się ścigać z dużymi uczelniami w kraju i to robimy. Wydaje mi się, że będzie to pewien sukces, ale poczekamy, zobaczymy.prof. Marcin Mrugalski

Dzień otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki odbędzie się w środę między 9:00 a 14:00. Wykłady, pokazy i warsztaty będą przeprowadzone w dwóch budynkach: A-2 i A-9 przy ulicy prof. Szafrana.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X