ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dr Zbigniew Binek: Budżet miasta? Cieszą znaczące środki zewnętrzne

Jaki powinien być budżet miasta? Co powinno się w nim znaleźć? Dziś w sprawdzamy i przedstawiamy komentarze radnych.

Przypomnijmy, w czwartek prezydent Janusz Kubicki przedstawił jego projekt na przyszły rok. O budżecie także w „Rozmowie na 96 FM”. Gościem był radny „Zielonej Razem”, na co dzień także ekonomista Uniwersytetu Zielonogórskiego dr Zbigniew Binek. Zdaniem naszego gościa jest kilka punktów, które mogą cieszyć mieszkańców naszego miasta.

Cieszę się, że są środki znaczące na budowę dróg osiedlowych. Wcześniej nie było tych środków zewnętrznych, teraz jest na to 50 milionów, połowa to są środki zewnętrzne, Jestem zawsze zwolennikiem ich pozyskiwania, bo ten budżet 1,5 miliarda złotych wydatków to nie jest tak, że to wszystko jest nasze.

Jak postrzegać można budżet nie z perspektywy politycznej a ekonomicznej? O to także pytaliśmy naszego gościa.

Niejednokrotnie niektóre pozycje się postarzają. Budżet miasta co roku raczej nie ma niespodzianek, są niuanse. Konstrukcja jest podobna, więc znajdują się rzeczy oczekiwane i długookresowe, bo nie sztuką jest stworzyć budżet na jeden rok i martwić się tylko jednym rokiem.

Dodajmy, że w projekcie budżetu zapisano 1,5 miliarda złotych na wydatki, a 1,3 miliarda na dochody. Deficyt będzie oscylował w kwocie 200 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00