ROZMOWA NA 96 FM:

Dobrzy Mikołaje tym razem będą biegać na os. Pomorskim!

Czasu jest wystarczająco, żeby zdążyć się zapisać i przygotować. Do czego? Do biegu na dystansie 6 km, który odbędzie się 10 grudnia. To III edycja Charytatywnego Biegu Dobrych Mikołajów.

Zmienia się dystans, trasa i cel imprezy. Tym razem biegacze spotkają się na os. Pomorskim. Brzmi mało biegowo? Tylko z pozoru, o czym przekonywał w Rozmowie na 96 FM Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Znaleźliśmy przepiękną infrastrukturę. To jest Zespół Szkół Edukacyjnych nr 3. Fajne zaplecze, bo mają boisko, prąd, toalety. Po drugie chcemy odczarować to osiedle, bo wielu ludzi mówi, że to osiedle w rozumieniu infrastrukturalnym nie jest przyjazne. No jest! Wystarczą dwa kroki i mamy piękny las obok. Będziemy biec w stronę os. Śląskiego. W tym roku biegniemy nie na 10, a na 6 km. Nasze badania pokazały, że więcej ludzi się zapisze.Radosław Brodzik

Oprócz prezentowania nowych lokalizacji do biegania, co też jest celem organizatorów, nadrzędny pozostaje aspekt charytatywny. W poprzednich edycjach wsparta została świetlica socjoterapeutyczna „Gniazdo”, a także dzieci autystyczne i z zespołem Downa. Tym razem kolejny raz zostaną wsparte dzieci ze świetlicy. Pieniądze pozwolą im wyjechać na ferie. Wpisowe osób dorosłych wynosi 30 zł, 10 zł to opłata za start dzieci. Zapisywać się można na stronie pularsport.pl. Limit biegu głównego wynosi 300 osób.

Informacje także na Facebooku wydarzenia oraz w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 14-11

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: