ROZMOWA NA 96 FM:

Dlaczego niszczymy rowery miejskie?

Od blisko dwóch miesięcy to stały obrazek – zielone rowery , które mkną przez miasto. Wypożyczalnia od pierwszego dnia stała się hitem i choć za chwilę na czas jesienno-zimowy zostanie zawieszona, to martwić może stan techniczny jednośladów.

Niejednokrotnie korzystający z wypożyczalni natknęli się na rower, który mocno został doświadczony przez wandali. Nie wszyscy korzystają jednośladów zgodnie z przeznaczeniem, nad czym ubolewa radny Andrzej Brachmański.

Rowery podobno są bardzo trwałe, a skala dewastacji, jaką zielonogórzanie wyczyniają jest przerażająca. To świadczy o nas jako społeczeństwie. Bogate społeczeństwa, może dlatego są bogate, że bardzo takie rzeczy szanują. To świadczy źle o nas samych.Andrzej Brachmański, radny Zielonej Razem

Inną kwestią jest bezpieczeństwo, o które wśród rowerzystów apeluje radny Brachmański i proponuje program pilotażowy dla szkół.

W przyszłym roku trzeba będzie wprowadzić do szkół, to kiedyś policja zrobiła. Trzeba znaleźć pieniądze na lekcje “jak jeździć bezpiecznie na rowerze”. To kiedyś było popularne, teraz jakby mniej. Kiedyś opracowaliśmy program “ognik” i to świetnie działa – uczenie dzieci, jak się zachować w razie wypadków.Andrzej Brachmański, radny Zielonej Razem

Dobrym miejscem do doskonalenia bezpiecznej jazdy na rowerze będzie miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane w rewitalizowanej Dolinie Gęśnika.

Cała Rozmowa na 96 FM z Andrzejem Brachmańskim, również w temacie kampanii wyborczej na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 12-10

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: