ROZMOWA NA 96 FM:

Cudze chwalicie, swego nie znacie? PTTK podpowiada, jak wypoczywać w okolicy

– Działalnością statutową PTTK jest promowanie turystyki, krajoznawstwa i regionalizmu – mówi Beata Musiałowska, przewodnik z Zielonogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Lato w pełni, choć nie wszyscy mają okazję, by wyjechać na wypoczynek. Zdaniem przedstawicielki PTTK nic straconego. Beata Musiałowska podpowiadała w Rozmowie na 96 FM, jak można odpoczywać w najbliższej okolicy. Jako przykład podała Zabór.

Można dojechać do Droszkowa podmiejskim autobusem, czyli bliziutko zupełnie i przespacerować się czerwonym szlakiem do Zaboru. Po drodze, przy ulicy Polnej jest udostępniony niedawno i bezpłatne kącik pszczelarski. To jest taka ścieżka edukacyjna, gdzie są odtworzone ule, opisy działania tych pszczółek, dobroczynny ich wpływ na człowieka. Są też dwa pomieszczenia do apiterapii. Wyglądają, jak sauny. Są wykonane z drewna. Pod siedzeniami są roje pszczół i ich bzyczenie koi człowieka.Beata Musiałowska, przewodnik PTTK

Sporym zainteresowaniem cieszą się organizowane od lat wycieczki w ramach cyklu „Nie siedź w domu – wędruj z nami”. Najbliższa już w tę niedzielę, na Górę Św. Anny.

Zbieramy się na dworcu PKP, o godzinie 11:15, przy pociągu, który odjeżdża do Wrocławia. Upamiętniamy w ten sposób też naszego kolegę, zmarłego w tym roku, w marcu Jerzego Łatwińskiego, który był prekursorem wycieczek na Górę Św. Anny. Chcemy to powtarzać. Warto też podkreślić, że cykl tych wycieczek “Nie siedź w domu – chodź z nami” jest organizowany w ramach społecznej działalności członków naszego oddziału. Po ogłoszeniu informacji, przychodzi się na zbiórkę bez zapowiedzi, ale bierze się udział w niej na własną odpowiedzialność. Pokrywa się koszt przejazdu i przysłowiowej kiełbaski na ognisku. Beata Musiałowska, przewodnik PTTK

Więcej o wypoczywaniu w okolicy i wydarzeniach organizowanych przez Zielonogórski Oddział PTTK w całej Rozmowie na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. Oddział zachęca do kontaktu pod numerem telefonu: 68 327 03 23 i przez stronę: www.omzgora.pttk.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: