ROZMOWA NA 96 FM:

Co będzie, kiedy zabraknie rodziców? Stowarzyszenie „Dalej Razem” o tym myśli…

… a także wtedy, gdy rodzice nie mogą zająć się swoimi chorymi dziećmi. W Sulechowie ma powstać tzw. dom krótkiego pobytu – hostel, w którym rodzice będą mogli pozostawić osoby z autyzmem.

Zbiórka pieniędzy trwa. Włączyć się w akcję może każdy. Jej szczegóły przybliża Sebastian Cycuła, prezes stowarzyszenia.

Część środków będzie przeznaczonych jeszcze z grantu od fundacji Velux. Z tego kupiliśmy działkę i projekt. Teraz ogłaszamy konkurs na wykonawcę. Doświadczenie pokazuje, że najhojniejsi są zwykli ludzi, dlatego zrobiliśmy akcję na Facebooku i metr po metrze zbieramy pieniądze na budowę tego miejsca.Sebastian Cycuła, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”

Ambasadorką jest artystka, rodowita sulechowianka Mela Koteluk, do akcji włączyła się także aktorka Magda Kumorek. Pieniądze zbierali również artyści kabaretowi. Jeden metr kwadratowy to koszt ok. 3 727 zł. Sebastian Cycuła uważa, że dla każdego darczyńcy, to, cytując Horacego, „pomnik trwalszy niż ze spiżu”.

Na zawsze będzie można się pochwalić tym konkretnym metrem dzieciom czy wnukom mówiąc, że ten konkretny kawałek podłogi jest mój.Sebastian Cycuła, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”

Szczegóły akcji na stronie fundacji Generado. W Zielonej Górze i okolicach pod opieką stowarzyszenia „Dalej Razem” jest 230 rodzin. Poniżej cała Rozmowa na 96 FM z Sebastianem Cycułą.

Rozmowa na 96 FM 31-07

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: