ROZMOWA NA 96 FM:

Będzie kolejny film o pionierach Zielonej Góry

– Złożyliśmy wniosek na zadanie publiczne o charakterze kulturalnym, dostaliśmy dofinansowanie i będziemy kręcić trzecią część filmu o Pionierach Zielonej Góry. Od czterech lat żona jest na mnie trochę zła, bo w tym dniu jestem bliżej najstarszych mieszkańców miasta niż mojej żony – mówi Paweł Wysocki, radny klubu Zielona Razem.

Dziś 14 lutego, czyli Walentynki, ale w tym dniu świętują też zielonogórscy pionierzy. Sporo wie o nich Paweł Wysocki. Dziś to radny klubu Zielona Razem, który ma na swoim koncie dwa filmy o pierwszych mieszkańcach powojennej Zielonej Góry.

Pionierzy to bardzo entuzjastyczne i energiczne osoby. Pamiętam jak cztery lata temu przyszedłem do stowarzyszenia i bałem się tego pierwszego spotkania, w którym powiedziałem, że chcę nakręcić film. Zastanawiałem się jak ta rozmowa przebiegnie, ale już po pierwszym spotkaniu, widząc entuzjazm tych osób i energię wiedziałem, że to nie będzie nasza jedyna współpraca i że będziemy ją kontynuować. Tak jest do dzisiaj – wyznaje Paweł Wysocki.

W pierwszej części dokumentu został zaprezentowany przyjazd do miasta i pierwsze lata życia w Zielonej Górze.  W drugiej części pokazano dalsze lata i rozwój największych zielonogórskich zakładów. Trwają rozmowy o tym, co znajdzie się w trzeciej części filmu.

Chcielibyśmy nakręcić genezę, to co było przed przyjazdem do Zielonej Góry. Chcemy rozszerzyć to o tematykę Sybiraków, Katyńczyków, a także powiedzieć o rzezi wołyńskiej. Chcielibyśmy też podpytać zielonogórzan, co oni z tego etapu pamiętają – tłumaczy radny.

Poniżej możecie zobaczyć obie części filmu o zielonogórskich pionierach, a także wysłuchać całej Rozmowy na 96 FM Tomasza Misiaka z Pawłem Wysockim.

Rozmowa na 96 FM 14-02

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: