ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Amfiteatr jako całoroczny, zadaszony obiekt?

Wyścig na pomysły dotyczące przebudowy i remontu amfiteatru trwa w najlepsze. Kolejną propozycją jest uczynienie go obiektem, który byłby dostępny bez względu na pogodę, przez 12 miesięcy w roku.

Zwolennikiem takiego rozwiązania jest wiceprzewodniczący Rady Miasta. Andrzej Bocheński z Zielonej Razem uważa, że dopiero zadaszony obiekt byłby na miarę XXI wieku. Jego atutem byłoby organizowanie imprez bez patrzenia w prognozy pogody.

Jeżeli ma to być klasyczny amfiteatr, to tam odbędzie się 8-10 imprez. Bliżej jest mi do pomysłu wykorzystania infrastruktury i dołączenia do tego zadaszonej hali na kilka tysięcy osób. Wtedy można planować przez cały rok i nie trzeba rozmawiać z dyrektorem teatru czy CRS-u, czy są terminy, żeby w razie niepogody przenieść imprezę.Andrzej Bocheński

O amfiteatrze będą dyskutować w Hydrozagadce, przy ul. Festiwalowej, w najbliższy czwartek o 20:00. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Więcej o pomysłach na amfiteatr, jak również o kąpielisku w Ochli poniżej w całej Rozmowie na 96 FM z Andrzejem Bocheńskim.

Rozmowa na 96 FM 15-05

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: