LUBUSKIE:

ZUS zachęca do korzystania z e-wizyty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina – żeby załatwić większość spraw w ZUS nie musimy już czekać w kolejce. A nawet wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na tak zwaną e-wizytę. Co ciekawe z opcji tej skorzystało już niemal 2,5 tys. Lubuszan.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w dobie pandemii. Kiedy to ze względów zdrowotnych musimy lub staramy się unikać miejsc publicznych. E- wizyty, czyli wirtualne spotkanie z pracownikiem ZUS, są jedną z alternatywnych metod kontaktu z instytucją. Mówi Agata Muchowska, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Żeby odwiedzić ZUS online wystarczy komputer lub inne urządzenie z kamerą, mikrofonem i dostępem do internetu. Samemu można wybrać dogodny termin i godzinę wizyty. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę „e-wizyta”, a następnie kliknąć okienko „umów się na wizytę”.

Pamiętajmy, że podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień, godzinę oraz temat spotkania. Co ważne – dzień przed spotkaniem na nasz telefon przyjdzie SMS z przypomnieniem o e-wizycie. Natomiast godzinę przed dostaniemy mail z linkiem. Po jego kliknięciu nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości, który należy pokazać do kamery. Podczas e-wizyty w ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami (także międzynarodowymi), wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE oraz porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

W sprawach zasiłków oraz emerytur i rent klienci mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym. E-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: