LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

ZUS podsumowuje olimpiadę: Młodzi wiedzą coraz więcej o ubezpieczeniach społecznych

Znamy finalistów olimpiady “Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych”. Chodzi o etap wojewódzki. Tylko w naszym regionie w zmaganiach wzięło udział ponad 300 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 18 trzyosobowych zespołów. Spośród nich wybrane zostały dwie drużyny, które będą reprezentować Lubuskie w finale.

Z uwagi na pandemię, tegoroczna olimpiada “Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych” przyjęła formę zdalną. W etapie wojewódzkim uczniowie musieli zmierzyć się z 25 pytaniami. Liczyła się nie tylko prawidłowa odpowiedź, ale też czas jej udzielenia. Najlepszy okazał się zespół z ZSO Liceum Ogólnokształcącego w Gubinie. Uzyskał on komplet punktów w zaledwie 16 minut. W finale nie zabraknie też zielonogórskich uczniów. Drużynie z Ekonomika udało się zdobyć tzw. “dziką kartę”. W 22 minuty zebrali 24 punkty.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” – akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych. To projekt, którego celem jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych. Udział w olimpiadzie pozwoli nie tylko sprawdzić zdobytą podczas lekcji wiedzę, ale także otrzymać atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy, bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie.

Mowa tutaj między innymi o Uniwersytecie Zielonogórskim, Gdańskim oraz im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwycięzców olimpiady na szczeblu krajowym poznamy w piątek 16 kwietnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: