LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zbierają fundusze, by leczyć

Leczenie trudnych przypadków onkologicznych – to główny cel powstałej w minionym roku w Zielonej Górze Fundacji  Chirurgii i Onkologii Polskiej im. Pawła Murawy.

O zadania fundacji pytamy jej prezesa Daniela Hrechoreckiego:

Jako przedsiębiorcy zielonogórscy zauważyliśmy potrzebę wzmożenia działań w kierunku poprawy leczenia nowotworów w naszym regionie. Celem jest zbieranie środków na zakup ultranowoczesnego sprzętu, który wspomaga chirurgów w leczeniu nowotworów i ich usuwaniu. 

Od momentu pojawienia się w szpitalu w Zielonej Górze, wybitnego w skali europejskiej, chirurga – prof. Dawida Murawy,  oddział chirurgii onkologicznej staje się jednym z najlepszych ośrodków leczenia raka w Polsce. Do prof. Murawy przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. By skutecznie leczyć nas oraz nasze rodziny, prof. Murawa potrzebuje najnowocześniejszego sprzętu.

To jest urządzenie, które służy do oceny ukrwienia tkanek. Mamy też urządzenie do trudnych operacji na wątrobie. To jest nóż wodny. Sprawdza się w określonej grupie pacjentów. 

Fundacja zamierza także w przyszłości wysyłać najzdolniejszych młodych chirurgów na praktyki do renomowanych, specjalistycznych ośrodków chirurgii onkologicznej w Europie a działalność fundacji rozwinąć na terenie całej Polski.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: