HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zastal już trenuje. Wszyscy czekają na “jedynkę”

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra w pocie czoła szykują się do startu w rozgrywkach lig polskiej i ligi VTB. Kilka dni temu rozpoczęli przygotowania na obiektach CRS.

O szczegóły pytamy jednego z naszych trenerów Arkadiusza Miłoszewskiego.

Budujemy formę i wytrzymałość. Na tym opierają się treningi. Rano trenujemy na stadionie, tam biegamy. Po południu technika indywidualna na CRS plus jakieś małe “zaczątki” taktyki. Na razie to bieganie do szybkiego ataku. Już było widać, że chłopcy dostają mocno w kość. Pod koniec tygodnia będziemy wprowadzać lekką taktykę. 

Ilu zawodników obecnie trenuje i przede wszystkim, kogo jeszcze potrzebujemy?

Dojechał Apić. trenujemy w 13 zawodników w tym trzech juniorów z SKM Janek Góreńczyk, Ilian Węgrowski i Tobiasz Grzybczak. Do tego dziewięciu seniorów. Trochę mniej trenuje Przemek Żołnierewicz. Jest on w trakcie rehabilitacji i nie uczestniczy w pełnych treningach, Nie ukrywam, że wciąż czekamy na pozycję numer 1. Ta pozycja jest newralgiczna. Budowanie taktyki bez jedynki i bez zmiennika trochę nie ma sensu. Czekamy z niecierpliwością. 

Jeśli chodzi o gry sparingowe, Miłoszewski dodaje, że jest trudno o sparingpartnerów.

Trochę późno zaczęliśmy szukać tych sparingpartnerów. Mamy mały problem. 10 sierpnia przyjeżdża czeska drużyna z Dećina. Mamy turniejowe mecze im Adama Wójcika we Wrocławiu 26 i 27 sierpnia. Szukamy jeszcze trzech sparingów. Może Stargard lub Toruń. Chcieliśmy rozmawiać z Albą Berlin, ale oni zaczynają później niż polska liga.

1 września mecz o Superpuchar Polski przeciwko Stali Ostrów. Liga rusza 5 września. W hali CRS Zastal podejmować będzie Śląsk Wrocław.

Download (PDF, 7.36MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: