LUBUSKIE:

Zamiast siedzieć w domu, idą do galerii. Czy policja powinna kontrolować młodzież?

Od poniedziałku będą zamknięte placówki oświatowe, m.in. szkoły. W tym czasie dzieci i młodzież powinny zostać w domach. Mimo nakazów, część młodzieży wybiera się jednak np. do galerii handlowych. 

– Policjanci nie legitymują młodzieży pod kątem tego, że przebywa na wolnym powietrzu. Nie ma w ogóle takich poleceń – informuje sierż. szt. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Nie mam informacji, czy były zgłoszenia, że ktoś spaceruje sobie po mieście. Tak czy siak, każdy ma do tego prawo. Policja nie ma zadania legitymowania młodych osób, kiedy tylko one przebywają na wolnym powietrzu. Jakichkolwiek osób, czy to będą osoby młode, czy w starszym wieku. Prawo się nie zmieniło.sierż. szt. Mateusz Sławek

Przedstawiciel lubuskiej policji apeluje również o to, by zachować spokój i nie wywoływać paniki.

Przede wszystkim najpierw należałoby zacząć od tego, czy w ogóle do takich zdarzeń dochodziło. Czy policja legitymuje młodzież, która powinna przebywać w domu. Chodzi o to, żeby nie siać paniki.sierż. szt. Mateusz Sławek

A czy waszym zdaniem policja powinna sprawdzać uczniów, którzy nie przebywają w domu? Dajcie znać w komentarzach na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X