LUBUSKIE:MUZYKA:

Z przedsionka do Raju, a raczej… z Głogowa do Paradyża

Muzyka dawna znów rozbrzmiewa w Lubuskiem i nie tylko

W naszym województwie, a także sąsiednich regionach trwa cykl koncertowy „Przedsionek Raju”. To koncerty, które mają przybliżyć muzykę dawną w środowiskach wiejskich lub tam, gdzie dostęp do kultury nie jest tak powszechny, jak w dużych miastach.

Dziś (30 lipca) o 19:00 muzycy będą gościć w kolegiacie w Głogowie, jutro, również o 19:00 – w zborze w Letnicy. Sierpniowe koncerty rozpoczną się zaś od wizyty w pałacu w Bądzowie, a następnie w kościele w Brzeźnicy. Program wszystkich występów można znaleźć na stronie „Przedsionka Raju”.

Koncerty na terenach wiejskich i w małych miejscowościach poprzedzą oczywiście festiwal „Muzyka w Raju”, który rozpocznie się już 9 sierpnia. Na początek artyści zagrają w Żaganiu. Tradycyjnie w programie występów został też ujęty Paradyż, a konkretnie seminarium i kościół pw. św. Marcina.

W tym roku w gronie zaproszonych muzyków znalazła się oczywiście orkiestra Kore, w której występuje m.in. Chorwatka Jesenka Balic Zunic i polska klawesynistka Joanna Boślak-Górniok. Zagra również grupa Green Kore, Michał Gondko czy Corina Marti.

Więcej o festiwalu „Muzyka w Raju” – tutaj.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X