LUBUSKIE:

Województwo rozlicza półrocze. Są kłopoty w realizacji budżetu, ale to skutek błędu

Nasze wyniki świadczą o rozwoju gospodarczym – tak marszałek Elżbieta Polak podsumowała pierwsze półrocze działalności Urzędu Marszałkowskiego. Światło dzienne ujrzało sprawozdanie finansowe za ten okres.

Jak można przeczytać w dokumencie, Lubuskie wykonało dochody w kwocie 212 mln złotych, wydatki to z kolei 142 miliony. Tak duża różnica wynika m.in. z opóźnienia rozbudowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Również w drugim półroczu przeznaczono już fundusze na budowę radioterapii oraz Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Do Regionalnego Programu Operacyjnego zgłoszono też 13 spośród 60 inwestycji drogowych. W ich zakres wchodzi m.in. budowa mostu w Skwierzynie i obwodnica Rzepina.

Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego

Duży nacisk urząd położył na promocję gospodarczą. Powstał Departament Promocji Marki oraz Lubuska Akademia Rozwoju, planowanych jest też 13 misji gospodarczych na całym świecie. W trakcie realizacji jest projekt Lubuski e-urząd, rewitalizacja gorzowskiego teatru oraz wsparcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Prawidłowość wykonania lubuskiego budżetu była sprawdzana 26 razy, m.in. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Marszałek odniosła się również do informacji o problemach we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego. Okazuje się, że umowy zawarte w ramach programu nie były widoczne w rejestrze Ministerstwa Rozwoju.

Elżbieta Polak

Kredyt w zakładanej wysokości 162 mln złotych nie został zaciągnięty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: