LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Trwa Kongres Gospodarczy – Lubuskie 2023. Specjaliści dyskutują o gospodarce

Ruszył “Kongres Gospodarczy – Lubuskie 2023”. Celem wydarzenia – jak informują jego organizatorzy – jest promocja kluczowych branż regionu oraz dyskusja o przyszłości Lubuskiego, jeśli chodzi o kwestie dotyczące gospodarki.
Mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa.
Chcemy w gronie specjalistów ekspertów, parlamentarzystów, europarlamentarzystów rozmawiać o  ważnych problemach w polskiej gospodarce. Statystyki są dosyć dobre. Za 2022 rok odnotowaliśmy bardzo wysoki wzrost eksportu – 350 miliardów euro w stosunku do tego, co było 30 lat temu. Było to 20 miliardów euro. Wydawać by się mogło, że gospodarka ma się dobrze. Skoro dane są tak dobre, to dlaczego jest tak źle – to tyłuł naszego pierwszego panelu.
Marszałek Polak zwróciła uwagę na tematy poruszane podczas spotkań z lubuskimi przedsiębiorcami. Przypomnijmy, takowe odbywały się w każdym powiecie. Przedsiębiorcy mieli wskazywać między innymi na na: brak przewidywalności, zmiany przepisów oraz brak środków z KPO. Jednym z gości kongresu jest dr Janusz Lewandowski. Europoseł podjął temat związany z nową rzeczywistością społeczno-gospodarczą.
Potrzebna jest nam rzetelna rozmowa o stanie gospodarki. Wyzwań europejskich nie brakuje, wojna wróciła na nasz kontynent, a świat nie otrząsnął się po pandemii. Spróbujemy być kreatywni, bo nazwa tego miejsca zobowiązuje.
Na liście tematów podczas tegorocznego kongresu nie zabrakło także kwestii dotyczących pożaru przy ulicy Zakładowej oraz nowej rzeczywistości energetycznej.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00