LUBUSKIE:

Program in vitro w Lubuskiem po raz trzeci. Było już ponad 20 ciąż

Województwo lubuskie kontynuuje program dofinansowań do in vitro. Jest on prowadzony po raz trzeci. Na pomoc parom z problemem niepłodności samorząd przeznaczy w tym roku pół miliona złotych.

Do realizacji programu ponownie wybrano firmę z Poznania. Właśnie do stolicy Wielkopolski będą jeździć pary, które chcą poddać się procedurze zapłodnienia pozaustrojowego. Każda para będzie mogła skorzystać z tego trzykrotnie.

Jestem przekonana, że w 2020 roku, w momencie kiedy możemy zrealizować program w większym zakresie, dla większej liczby par, będziemy również mogli pochwalić się jeszcze lepszymi efektami. A na pewno taki jest nasz cel. Jest nam bardzo miło, że mieszkańcy województwa lubuskiego kolejny raz będą odwiedzać naszą placówkę w Poznaniu. Na pewno dołożymy wszelkich starań, żeby zadowolenie pacjentów było znacząco większe.Beata Pawłowska, dyrektor zarządzający firmy InviMed w Poznaniu

– Wyręczamy rząd polski, ponieważ taki program in vitro był w kraju. Niestety, obecnie nie jest finansowany – mówiła marszałek Elżbieta Polak.

Samorządy potrafią wybrać priorytety, słuchają mieszkańców. Jest duże zapotrzebowanie na taką metodę leczenia niepłodności, która działa, jest skuteczna. Mamy nawet w naszym otoczeniu bliskich znajomych, którym rodzą się dzieci. Bardzo się z tego cieszymy, gratulujemy tym rodzinom. I myślę, że będziemy współpracować tak, jak dotychczas – skutecznie.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Wojewódzki program in vitro jest realizowany od 2018 roku. W pierwszym roku wykonano 21 procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Urodziło się sześcioro dzieci. W 2019 r. procedur było 41 i doprowadziły one do 16 ciąż, w tym 4 bliźniaczych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: