LUBUSKIE:

Pomysł na wakacje? Lubuski Paszport Turystyczny. Pierwszy zdobywca pieczątek nagrodzony

Dla miłośników wędrówek w poszukiwaniu lokalnych smaków i ciekawych zabytków powstał Lubuski Paszport Turystyczny. W różnych miejscowościach województwa lubuskiego można otrzymać książeczkę do kolekcjonowania pieczątek, które są pamiątką po odwiedzinach. Pierwszy zdobywca wszystkich 20 pieczątek miał otrzymać nagrodę od urzędu marszałkowskiego. Znalazł się bardzo szybko.

2 tygodnie zajęło Hubertowi Walichtowi wraz z rodziną skompletowanie znaczków. W nagrodę wicemarszałek województwa lubuskiego, Stanisław Tomczyszyn wręczył kosz regionalnych produktów.

To jest taki symboliczny kosz. Trzeba życzyć smacznego. Z niektórych rzeczy skorzysta mama, a wy skorzystacie z innych. To są produkty wpisane na listę produktów Ministerstwa Rolnictwa. Cieszą się one dużą popularnością podczas różnego rodzaju spotkań, targów.Stanisław Tomczyszyn

Zbieranie pieczątek w Lubuskim Paszporcie Turystycznym zaczęło się od rejsu po Odrze – wspomina 10-letni Hubert Walicht.

Pomyśleliśmy sobie, że będziemy zbierać te pieczątki. Podczas zbierania poznałem bardzo dużo miłych ludzi i fajnych miejsc. Był pałac w Solnikach, bardzo ładny. Kupiliśmy tam bardzo dobre soki.Hubert Walicht

Lubuski Paszport Turystyczny będzie ważny do 30 września. Możemy go otrzymać np. w informacji turystycznej w zielonogórskim ratuszu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: