HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Plac zabaw i osiedle domków zamiast stadniny

Powracamy do tematu, który poruszaliśmy w audycji “Prezydent na 96 FM” kilka tygodni termu. Chodzi o przyszłość stadniny koni na Raculce. 

Przypomnijmy, stadnina niegdyś zarządzana przez Uniwersytet Zielonogórski, dziś już przez miasto nie tętni życiem jak jeszcze do niedawna. O jej przyszłość pytał ostatnio nasz słuchacz. Janusz Kubicki – włodarz miasta – przyznaje, że to miejsce zostaje zamknięte.

Problem jest taki, że stadnina kiedyś była w lesie i miała wokół dużo przestrzeni. Teraz jest w centrum osiedla. ograniczona drogami. Zainteresowanie spadło, my podpisaliśmy umowy z innymi stadninami aby ci, którzy chcą korzystać mieli miejsce. Tu są gigantyczne koszty utrzymania, które był niewspółmierne do osób, które z niej korzystały 

Co powstanie w miejscu stadniny? Jakie plany ma magistrat?

W tej chwili będziemy chcieli doprowadzić do wyburzeń. Na miejscu tego boiska, które wcześniej tam było, powstanie plac zabaw, a część terenu zostanie przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne. 

Macie pytanie do prezydenta? Dzwońcie w każdą środę o 12.30 pod numer 68-326-96-96 lub piszcie do nas już teraz prezydent@wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: